Zgromadzenie Małych Sióstr
Bożej Opatrzności

Mapa

Adres:
Dom Zakonny Zgromadzenia Małych Sióstr Bożej Opatrzności
ul. Cedrowa 31
15-798 Białystok

Telefon: 85 654 40 20

Marta

 

Witam! Jestem Marta, mam 22 lata i niedawno skończyłam licencjat z Ekonomii.

Być może zastanawiasz się, co ja tu robię pisząc na stronie Sióstr. Kiedy to czytasz, wiedz, że od kilku dni jestem już w Rzymie, a Rodzina zakonna Małych Sióstr Bożej Opatrzności stała się moją nową Rodziną.

Rozpoczęłam okres formacji, stawiam moje pierwsze kroki na drodze, na którą Pan wezwał mnie swoją przeogromną Miłością. Od pewnego czasu zastanawiałam się, co mam robić w życiu. Dowiedziałam się, że Pan Bóg prowadzi dając dobre pragnienia i kiedy pytałam Go, jakie jest moje powołanie na rekolekcjach zadał mi właśnie to pytanie: „Czego pragniesz?” Jednak to nie było takie proste, bo mimo że zawsze „ciągnęło” mnie do zakonu, to nie wiedziałam czego tak naprawdę chcę, albo bałam się do tego przyznać. I pytałam dalej, czasami bardzo niecierpliwie, ale zawsze z ufnością, że Pan Bóg wyraźnie pokaże mi drogę, która dla mnie jest najlepsza, na której będę szczęśliwa. I tak się stało – dzisiaj widzę, jak Pan prowadził mnie przez różne osoby i wydarzenia, bym dotarła właśnie tutaj.

Drogi internauto, jeśli to czytasz, może zechcesz westchnąć do Pana, aby czynił mnie na wzór swego serca, zawsze kochającą Boga i każdego potrzebującego. Wiem, że przede mną jeszcze długa droga, lecz ufam Bożej Opatrzności, że mnie poprowadzi i umocni w powołaniu.

Jest jeszcze coś, co chciałabym Ci powiedzieć. Jeśli i Ty czujesz w swym sercu chęć pójścia i służenia Panu – miej otwarte i słuchające serce. A potem: odwagi, nie bój się dać życia Temu, który pierwszy dał nam wszystko, całego Siebie.

Marta