Zgromadzenie Małych Sióstr
Bożej Opatrzności

Mapa

Adres:
Dom Zakonny Zgromadzenia Małych Sióstr Bożej Opatrzności
ul. Cedrowa 31
15-798 Białystok

Telefon: 85 654 40 20

 

 

 

 

"Niedzielne spotkanie Sztabu Drabiny Jakubowej

 

W ubiegłą niedzielę mieliśmy ogromną przyjemność gościć w domu Małych Sióstr Bożej Opatrzności. Na czas naszego spotkania ich dom stał się też naszym domem, w którym mogliśmy się spotkać zarówno z Jezusem podczas mszy świętej i adoracji, jak i ze sobą nawzajem, przy pączkach i herbacie.

 

Piszę o nas, jednak kim MY właściwie jesteśmy?

Spieszę z wyjaśnieniem.

Jesteśmy wolontariuszami Drabiny Jakubowej - wspólnoty, która łączy ze sobą ludzi o różnym stopniu sprawności. W czasie wakacji organizujemy w Brańszczyku (oraz w Kaliszu, a być może niedługo także i w Białymstoku) turnusy rekolekcyjne dla naszych podopiecznych. Są to ludzie poruszający się na wózkach, z niepełnosprawnością intelektualną, mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobą Downa i innymi przypadłościami, które na co dzień utrudniają im uczestniczenie w życiu społecznym i religijnym. W ciągu roku, w różnych miastach Polski, działamy w formie sztabów, planując kolejne turnusy i wydarzenia, promując wolontariat, edukując innych oraz poszukując osób, którym moglibyśmy pomóc. 

Nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, że to Opatrzność Boża splotła nasze drogi z oddanymi jej siostrami i dzięki temu, nie mając własnego białostockiego ośrodka, mamy dom, w którym zawsze jesteśmy mile widziani.

Z całego serca dziękujemy siostrom!

Wolontariusze Sztabu Białystok Drabiny Jakubowej"